Menu

Dobry turniej w wykonaniu Orlików oraz zwycięska potyczka Młodzików (02-03.06)

Ostatni turniej ligowy Orlików na boiskach Clepardii oraz ligowe zwycięstwo Młodzików w podsumowaniu minionego weekendu.

Orliki

W niedzielę, 03.06, drużyna Orlików z AP Diament rozegrała ostatni w tym sezonie turniej szkoleniowy MZPN. Tym razem rozgrywki miały miejsce na stadionie Clepardii Kraków. Oprócz gospodarzy oraz naszej drużyny w turnieju wzięły udział: Hutnik Kraków, Prądniczanka, PKS Jadwiga oraz UKS Olimpic. Standardowo turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Mimo absencji kilku zawodników i krótszej niż zazwyczaj ławki rezerwowych Diamenty zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Trzeba podkreślić, że drużyna zagrała mądrze taktycznie, realizując założenia postawione przez trenera. Tracone bramki często były efektem indywidualnych błędów, które w miarę upływu czasu i przy odpowiednim zaangażowaniu w treningi zostaną wyeliminowane. Po stronie plusów należy również umieścić skuteczność naszych zawodników, którzy w czterech meczach przynajmniej raz pokonywali bramkarza przeciwników. Na szczególną pochwałę trenera zasłużyli tym razem Mirek Ławrowski (strzelec 4 bramek, dający najwięcej ofensywie drużyny), Przemek Pacuła (grający na nowej dla siebie pozycji środkowego obrońcy, na której poradził sobie świetnie) oraz Eryk Jurek (jego liczne wyjścia z bramki uchroniły drużynę przed utratą większej ilości goli).
Bramki dla Diamencików strzelali: Mirek Ławrowski x4, Dawid Musiał x1, Dawid Broniewski x1, Eryk Koźmik x1.
Drużyna wystąpiła w składzie: Eryk Jurek, Bartosz Koziara, Dawid Musiał, Dawid Broniewski, Eryk Koźmik, Mirek Ławrowski, Leon Książek, Przemek Pacuła, Adrian Bosak.

Młodziki

W sobotę, 02.06, po kilku tygodniach przerwy meczowej, na boisko wybiegły Młodziki. Na własnym "podwórku", w Centrum Sportu Parkowa, Diamenty gościły Victorię Kraków. Drużyna podeszła do meczu w bojowych nastrojach, zmotywowana ostatnim zwycięstwem z Krakusem Swoszowice. Diamenty w meczu od samego początku postawiły przeciwnikom swoje warunki, raz za razem przeprowadzając ofensywne akcję na bramkę rywali. Słaba skuteczność w ich wykończeniu spowodowała, że do przerwy Diamenty prowadziły tylko 1:0 (bramka Tomasza Kosały). W drugiej połowie meczu nasza drużyna kontynuowała ofensywną grę, podwyższając wynik na 2:0, ponownie za sprawą Tomka Kosały. Rywale do końca walczyli o honorowe trafienie, co przyniosło efekt w ostatnich minutach meczu, który ostatecznie zakończył się skromnym zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Po meczu drużyna podziękowała za doping swojej wiernej widowni. Trener Dawid pochwalił zawodników za zaangażowanie i dobrą współpracę na boisku, stwierdził jednak, że przy odrobinie lepszej skuteczności strzałów wynik mógł być zdecydowanie wyższy.

W kolejny weekend

Dużo będzie się działo w nadchodzący weekend, zarówno w sobotę jak i niedzielę. W sobotnim turnieju XIV Piłkarski Dzień Dziecka z Tauronem, wystąpią aż trzy nasze drużyny: Skrzaty Młodsze, Skrzaty Starsze oraz Żaki. Mecze rozgrywane będą na kompleksie boisk Con-Con Zone w Nowej Hucie. W niedzielę w dwóch turniejach MZPN ponownie wystąpią Skrzaty Starsze oraz Żaki, a popołudniem mecz ligowy przeciwko Prądniczance Kraków rozegrają Młodziki. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingowania naszych drużyn oraz śledzenia nas na fb gdzie pojawią się albumy zdjęć z nadchodzących wydarzeń :)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

wróć na górę

Partnerzy

 
Projekt współfinansowany ze środków GMK
Oficjalny dostawca wody
Współpraca
Współpraca