Menu

Turniej Piłkarski Dzień Dziecka oraz rozgrywki MZPN (09-10.06)

Występ trzech drużyn z AP Diament w sobotnim Turnieju Piłkarski Dzień Dziecka z Tauronem, ostatni Turniej MZPN Skrzatów Starszych oraz kolejny mecz ligowy Młodzików w relacji z minionego weekendu.

Skrzaty Młodsze

Najmłodsza drużyna z AP Diament (rocznik 2012) świetnie spisała się podczas turnieju na boiskach Com-Com Zone. Chłopcy, którzy w większości debiutowali na tak poważnym turnieju piłkarskim nie okazali zdenerwowania i z radością strzelali kolejne bramki swoim przeciwnikom. Skrzaciki w grupie zmierzyły się z KS Bronowianką, SP Borek, PAPN Kraków oraz Estilio De Espana. W drużynie zagrali: Aleksander Domagała, Marceli Brożek, Leon Koźmik, Antoni Szczepka, Michał Kubowicz, Bartosz Cheba oraz Miłosz Budacz. Drużynę wspierał trener Łukasz, który był bardzo zadowolony z postawy chłopców, zaangażowania i umiejętności, ale także z postawy rodziców, którzy głośno kibicowali swoim pociechom.

Skrzaty Starsze

Skrzaty z rocznika 2011, podobnie jak ich młodsi koledzy, wystąpiły na sobotnim turnieju. W swojej grupie rozegrały trzy mecze: z KS Prokocim, Wawelem Kraków oraz Akademią Fiesta, odnosząc w nich dwa zwycięstwa. Skrzaty wystąpiły w składzie: Michał Krymski, Igor Szymik, Jan Baran, Patryk Ocytko, Leon Kijowski, Jakub Krzoska, Michał Marszalik oraz Krystian Śledź.

Już następnego dnia Skrzaty rozegrały kolejny turniej. Ostatnia kolejka ligowych zmagań rozegrana została na boiskach Jadwigi Kraków. Drużyna tego dnia wystąpiła w składzie: Bodek Mateusz, Gołąb Szymon, Śledź Krystian, Krzoska Jakub, Kijowski Leon, Krymski Michał, Kozera Franek i Baran Jan. Na turniej stawiły się 2 drużyny z Jadwigi, Skawinka Skawina oraz Clepardia (zabrakło drużyny Hutnika). Podopieczni AP Diament wygrali oba mecze z drużynami Jadwigi, wywalczyli remis w meczu z Clepardią oraz odnieśli przegraną ze Skawinką. Zdaniem trenera Huberta chłopcy zaprezentowali dobrą grę w ofensywie, strzelając w każdym meczu po kilka bramek. Nieco gorzej było z defensywą, gdzie często zapominali o kryciu przeciwników. Po zakończonych meczach każdy z zawodników otrzymał medal za udział w turnieju.

Żaki

Najstarszą drużyną na sobotnim turnieju zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka były Żaki (2010), które okazały się bezkonkurencyjne w swojej grupie, ogrywając dwukrotnie KS Płaszowiankę oraz Wawel Kraków. W drużynie wystąpili: Bobrzyński Tymon, Duszek Rafał, Góral Mateusz, Grochmal Jan, Marcisz Antoni, Niedźwiecki Mateusz, Sekunda Szymon oraz Gołąb Szymon (2011). Drużyna Żaków rozegrała cztery mecze, każdy po 25 minut, strzelając łącznie aż 25 bramek. Po ostatnim gwizdku, zawodnicy, podobnie jak ich młodsi koledzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz medalami.

Młodziki

W meczu 8. kolejki ligowych rozgrywek Młodzików podopieczni AP Diament na własnym boisku gościli żeński zespół Prądniczanki Kraków. Mecz nie należał do łatwych i pięknych do oglądania. Drużyna dziewcząt pokazała twardą grę, czym zaskoczyła podopiecznych trenera Dawida. Okazje bramkowe zdarzały się zarówno pod jedną jak i drugą bramką, jednak to zawodniczki Prądniczanki objęły prowadzenie, które utrzymały do końca pierwszej połowy. w drugiej odsłonie walka trwała do samego końca, co dało pozytywny efekt w ostatnich minutach, gdy po rzucie rożnym, strzałem głową, wyrównującą bramkę zdobył Krzysztof Ligendza.

Ostatnie starcie Młodzików już we wtorek o 16:30, mecz kończący sezon przeciwko Tramwajowi II Kraków.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

wróć na górę

Partnerzy

 
Projekt współfinansowany ze środków GMK
Oficjalny dostawca wody
Współpraca
Współpraca