Menu

Diament i KS Kabel łączą siły

Akademia Diament i Klub Sportowy Kabel Kraków łączą siły i nawiązują współpracę. Przeczytaj informacje dotyczące wspólnej działalności.

Po niespełna 18 latach niebytu, w 2018 roku reaktywowany został Klub Sportowy Kabel Kraków, który przed likwidacją zapisał piękną kartę w historii krakowskiego sportu, wychowując wiele pokoleń sportowców, w tym piłkarskiego reprezentanta Polski, Piotra Gizę. Po wznowieniu działalności, klub jako siedzibę przyjął stadion przy ul. Parkowej, a więc miejsce gdzie również trenują zawodnicy naszej Akademii Diament. Po kilku miesiącach wspólnej koegzystencji, zapadła decyzja, aby połączyć siły i nawiązać współpracę, w ramach której Akademia Diament stanie się oficjalną szkółką piłkarską KS Kabel.

Obecnie KS Kabel prowadzi seniorską drużynę piłki nożnej, która w pierwszym sezonie po reaktywacji walczy o awans do A-klasy oraz pilotażowy projekt akademii piłkarskiej KS Kabel, w którym trenuje grupa uzdolnionych zawodników z rocznika 2011. Tymczasem w Akademii Diament ćwiczą zawodnicy z roczników 2014 - 2004, podzieleni na 18 grup treningowych w 6 lokalizacjach na terenie Krakowa.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z nowym logo Akademii Diament i nowymi barwami, które są wspólne z historycznymi barwami KS Kabel. Liczymy, że w przyszłości nawiązanie współpracy zaowocuje zwiększeniem potencjału obu projektów, przyczyni się do powstania wielu nowych inicjatyw szkoleniowych, a także pomoże we wspólnej organizacji wielu wspaniałych wydarzeń i eventów piłkarskich dla otaczającej nas społeczności.

Jedną z pierwszych tego typu inicjatyw jest piłkarski kanał w serwisie YouTube o nazwie Kablówka TV, na którym będziemy zamieszczać wiele świetnych materiałów z działalności zarówno Akademii Diament jak i KS Kabel. Na początek zapraszamy na relację video z meczu sparingowego młodzików Diamentu z Tramwajem:

Jeżeli spodobał Wam się materiał to nie zapomnijcie zostawić like'a lub komentarza i koniecznie subskrybujcie nasz kanał.

Świąteczna przerwa w treningach

Informujemy o Świąteczno-Noworocznej przerwie w treningach, od 24.12.2018 - do 1.01.2019.

W ostatnim tygodniu bieżącego roku przewidujemy przerwę w treningach dla wszystkich lokalizacji. Ładujemy baterie i wracamy pełni zapału i motywacji do doskonalenia swoich piłkarskich umiejętności już w nowym roku.

Wszystkim naszym podopiecznym, ich rodzicom i opiekunom życzymy Wesołych Świąt, góry prezentów pod choinką oraz odpoczynku w rodzinnym gronie.

Zespół Akademii Piłkarskiej Diament.

Zmiana numeru rachunku bankowego!

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu następuje zmiana rachunku bankowego, na który należy uiszczać wszelkie płatności związane z działalnością Akademii Piłkarskiej Diament.

Wpłaty należy kierować na konto bankowe:

78 1140 2004 0000 3102 7752 4252
Akademia Piłkarska Diament Kraków
ul. Parkowa 12a
30-538 Kraków

Przypominamy, że opłata za prowadzenie szkolenia piłkarskiego wynosi 100 zł miesięcznie i należy ją wpłacać do 10 każdego miesiąca, przelewem na konto. Opłata pobierana jest z góry za każdy miesiąc. W tytule przelewu należy wpisać 9-ciocyfrowy numer telefonu podany podczas rejestracji bez spacji.

Więcej informacji na temat płatności w zakładce STREFA OPIEKUNA -> OPŁATY

Zapraszamy na zajęcia sportowe przy ul Parkowej 12a

Klub Sportowy Futbolowy Liga Szóstek Sp. z o.o. przy współpracy z Wydziałem Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa zaprasza na zajęcia sportowe na rewitalizowanym obszarze przy ul. Parkowej 12a.

Na dawnym stadionie Korony Kraków utworzona zostanie ścieżka zdrowia w ramach której będzie można skorzystać z urządzeń do streetworkout’u. Utworzona i udostępniona ścieżka zdrowia będzie ogólnodostępna dla mieszkańców i będzie mogła stanowić nową formę spędzania wolnego czasu. W ramach ścieżki zdrowia zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia w następujących dniach i godzinach:

14.08 – 19:15
16.08 – 19:15
21.08 – 19:15
23.08 – 19:15
28.08 – 19:15
30.08 – 19:15

Zbiórka zainteresowanych osób odbywać się będzie na obiekcie przy ul. Parkowej 12a w okolicy „okrąglaka” – punktu gastronomicznego. Projekt pod tytułem „Stworzenie i otwarcie ścieżki zdrowia wraz z przeprowadzeniem zajęć, na rewitalizowanym obszarze przy ul. Parkowej 12a” jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Serdecznie zapraszamy!

Wakacyjna przerwa w treningach

W tym tygodniu w Akademii Diament odbywają się ostatnie treningi sezonu 2017/2018, przed nami oficjalne zakończenie sezonu, a po nim wakacyjny odpoczynek. Do treningów wrócimy już w sierpniu!

To już ostatnie dni drugiego sezonu działalności Akademii Piłkarskiej Diament, za nami ponad 1000 godzin treningów, kilkadziesiąt turniejów, meczów ligowych, sparingowych potyczek. W najbliższą niedzielę (1 lipca, od 15:00) zamawiamy dobrą pogodę, aby oficjalnie zakończyć sezon rodzinnym piknikiem na stadionie w Centru Sportu Parkowa (o zakończeniu sezonu tutaj).

Lipiec jest miesiącem przerwy w treningach. Zajęcia na Podgórzu oraz w pozostałych lokalizacjach zostają zawieszone (opłaty zostają wstrzymane). Regenerujemy siły, aktywnie odpoczywamy, cieszymy się wakacyjną beztroską. Chętne osoby, które w lipcu chcą dalej szlifować swoje piłkarskie umiejętności, a także razem z nami odkrywać atrakcje Krakowa zapraszamy na Piłkarskie Półkolonie, wciąż można się zapisać na wolne turnusy!

Do treningów na Podgórzu wracamy już 6 sierpnia! Zapraszamy wszystkie chętne osoby zarówno z grup, które na co dzień trenowały na boiskach Centrum Sportu Parkowa jak i te z pozostałych dzielnic Krakowa. Grafik sierpniowych treningów (na boiskach przy ul. Parkowej 12A) znajdą Państwo poniżej:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek

Orliki + Młodziki

(2009 - 2005)

16:30 - 18:00

Żaki

(2011 - 2010)

17:45 - 19:00

Orliki + Młodziki

(2009 - 2005)

16:30 - 18:00

Żaki

(2011 - 2010)

17:45 - 19:00
 

Skrzaty

(2012 - 2014)

18:00 - 19:00

 

Skrzaty

(2012 - 2014)

18:00 - 19:00
   

 

Treningi w pozostałych lokalizacjach zostaną wznowione we wrześniu. Dokładne grafiki treningów zostaną podane po weryfikacji obiektów treningowych.

Wszystkim podopiecznym Akademii Diament, ich rodzicom oraz opiekunom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku, samych słonecznych dni, mnóstwa przygód oraz niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za wspólnie spędzony rok i do zobaczenia w sierpniu lub we wrześniu!

Zapraszamy na zakończenie sezonu 2017/2018 !!!

Już niebawem, bo 1 lipca, zapraszamy wszystkie piłkarskie Diamenty wraz z rodzicami, na zakończenie drugiego sezonu działalności naszej Akademii, które odbędzie się na stadionie przy ul. Parkowej 12a.

Za nami kolejny owocny sezon, w którym nasza Akademia rozwinęła skrzydła i objęła nimi kilka nowych lokalizacji. Nasza społeczność znacząco się rozrosła, dlatego też pragniemy zaprosić wszystkich podopiecznych wraz z rodzicami, aby wspólnie świętować zakończenie sezonu 2017/2018. Piknik rozpocznie się w niedzielę, 1 lipca, o godzinie 15:00.

Głównym punktem wydarzenia będą mecze, w których dzieci (przy dopingu rodziców) będą miały okazję zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności. Potem odwrócimy role! i to rodzice wybiegną na murawę, bo przecież nic tak nie zmotywuje dzieci jak przykład osobisty rodzica :) Co ważne, do gry zapraszamy również Panie, liczymy że nie zawiedziecie nas i uda się rozegrać mecz drużyn płci pięknej.

Ponadto w programie zakończenia sezonu będzie także wręczenie upominków dla naszych podopiecznych, będzie można również skorzystać z bufetu oferowanego w okrąglaku, świeżo otwartym na naszym stadionie. Wszelkie dodatkowe informacje przekazane będą Państwu przez waszych trenerów. Prosimy o niezwłoczne potwierdzenie udziału odpowiadając na wysłaną przez nas wiadomość SMS.

Serdecznie zapraszamy do udziału i czekamy na Wasze zgłoszenia! A tak działo się w zeszłym roku:

Turniej Piłkarski Dzień Dziecka oraz rozgrywki MZPN (09-10.06)

Występ trzech drużyn z AP Diament w sobotnim Turnieju Piłkarski Dzień Dziecka z Tauronem, ostatni Turniej MZPN Skrzatów Starszych oraz kolejny mecz ligowy Młodzików w relacji z minionego weekendu.

Skrzaty Młodsze

Najmłodsza drużyna z AP Diament (rocznik 2012) świetnie spisała się podczas turnieju na boiskach Com-Com Zone. Chłopcy, którzy w większości debiutowali na tak poważnym turnieju piłkarskim nie okazali zdenerwowania i z radością strzelali kolejne bramki swoim przeciwnikom. Skrzaciki w grupie zmierzyły się z KS Bronowianką, SP Borek, PAPN Kraków oraz Estilio De Espana. W drużynie zagrali: Aleksander Domagała, Marceli Brożek, Leon Koźmik, Antoni Szczepka, Michał Kubowicz, Bartosz Cheba oraz Miłosz Budacz. Drużynę wspierał trener Łukasz, który był bardzo zadowolony z postawy chłopców, zaangażowania i umiejętności, ale także z postawy rodziców, którzy głośno kibicowali swoim pociechom.

Skrzaty Starsze

Skrzaty z rocznika 2011, podobnie jak ich młodsi koledzy, wystąpiły na sobotnim turnieju. W swojej grupie rozegrały trzy mecze: z KS Prokocim, Wawelem Kraków oraz Akademią Fiesta, odnosząc w nich dwa zwycięstwa. Skrzaty wystąpiły w składzie: Michał Krymski, Igor Szymik, Jan Baran, Patryk Ocytko, Leon Kijowski, Jakub Krzoska, Michał Marszalik oraz Krystian Śledź.

Już następnego dnia Skrzaty rozegrały kolejny turniej. Ostatnia kolejka ligowych zmagań rozegrana została na boiskach Jadwigi Kraków. Drużyna tego dnia wystąpiła w składzie: Bodek Mateusz, Gołąb Szymon, Śledź Krystian, Krzoska Jakub, Kijowski Leon, Krymski Michał, Kozera Franek i Baran Jan. Na turniej stawiły się 2 drużyny z Jadwigi, Skawinka Skawina oraz Clepardia (zabrakło drużyny Hutnika). Podopieczni AP Diament wygrali oba mecze z drużynami Jadwigi, wywalczyli remis w meczu z Clepardią oraz odnieśli przegraną ze Skawinką. Zdaniem trenera Huberta chłopcy zaprezentowali dobrą grę w ofensywie, strzelając w każdym meczu po kilka bramek. Nieco gorzej było z defensywą, gdzie często zapominali o kryciu przeciwników. Po zakończonych meczach każdy z zawodników otrzymał medal za udział w turnieju.

Żaki

Najstarszą drużyną na sobotnim turnieju zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka były Żaki (2010), które okazały się bezkonkurencyjne w swojej grupie, ogrywając dwukrotnie KS Płaszowiankę oraz Wawel Kraków. W drużynie wystąpili: Bobrzyński Tymon, Duszek Rafał, Góral Mateusz, Grochmal Jan, Marcisz Antoni, Niedźwiecki Mateusz, Sekunda Szymon oraz Gołąb Szymon (2011). Drużyna Żaków rozegrała cztery mecze, każdy po 25 minut, strzelając łącznie aż 25 bramek. Po ostatnim gwizdku, zawodnicy, podobnie jak ich młodsi koledzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz medalami.

Młodziki

W meczu 8. kolejki ligowych rozgrywek Młodzików podopieczni AP Diament na własnym boisku gościli żeński zespół Prądniczanki Kraków. Mecz nie należał do łatwych i pięknych do oglądania. Drużyna dziewcząt pokazała twardą grę, czym zaskoczyła podopiecznych trenera Dawida. Okazje bramkowe zdarzały się zarówno pod jedną jak i drugą bramką, jednak to zawodniczki Prądniczanki objęły prowadzenie, które utrzymały do końca pierwszej połowy. w drugiej odsłonie walka trwała do samego końca, co dało pozytywny efekt w ostatnich minutach, gdy po rzucie rożnym, strzałem głową, wyrównującą bramkę zdobył Krzysztof Ligendza.

Ostatnie starcie Młodzików już we wtorek o 16:30, mecz kończący sezon przeciwko Tramwajowi II Kraków.

Dobry turniej w wykonaniu Orlików oraz zwycięska potyczka Młodzików (02-03.06)

Ostatni turniej ligowy Orlików na boiskach Clepardii oraz ligowe zwycięstwo Młodzików w podsumowaniu minionego weekendu.

Orliki

W niedzielę, 03.06, drużyna Orlików z AP Diament rozegrała ostatni w tym sezonie turniej szkoleniowy MZPN. Tym razem rozgrywki miały miejsce na stadionie Clepardii Kraków. Oprócz gospodarzy oraz naszej drużyny w turnieju wzięły udział: Hutnik Kraków, Prądniczanka, PKS Jadwiga oraz UKS Olimpic. Standardowo turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Mimo absencji kilku zawodników i krótszej niż zazwyczaj ławki rezerwowych Diamenty zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Trzeba podkreślić, że drużyna zagrała mądrze taktycznie, realizując założenia postawione przez trenera. Tracone bramki często były efektem indywidualnych błędów, które w miarę upływu czasu i przy odpowiednim zaangażowaniu w treningi zostaną wyeliminowane. Po stronie plusów należy również umieścić skuteczność naszych zawodników, którzy w czterech meczach przynajmniej raz pokonywali bramkarza przeciwników. Na szczególną pochwałę trenera zasłużyli tym razem Mirek Ławrowski (strzelec 4 bramek, dający najwięcej ofensywie drużyny), Przemek Pacuła (grający na nowej dla siebie pozycji środkowego obrońcy, na której poradził sobie świetnie) oraz Eryk Jurek (jego liczne wyjścia z bramki uchroniły drużynę przed utratą większej ilości goli).
Bramki dla Diamencików strzelali: Mirek Ławrowski x4, Dawid Musiał x1, Dawid Broniewski x1, Eryk Koźmik x1.
Drużyna wystąpiła w składzie: Eryk Jurek, Bartosz Koziara, Dawid Musiał, Dawid Broniewski, Eryk Koźmik, Mirek Ławrowski, Leon Książek, Przemek Pacuła, Adrian Bosak.

Młodziki

W sobotę, 02.06, po kilku tygodniach przerwy meczowej, na boisko wybiegły Młodziki. Na własnym "podwórku", w Centrum Sportu Parkowa, Diamenty gościły Victorię Kraków. Drużyna podeszła do meczu w bojowych nastrojach, zmotywowana ostatnim zwycięstwem z Krakusem Swoszowice. Diamenty w meczu od samego początku postawiły przeciwnikom swoje warunki, raz za razem przeprowadzając ofensywne akcję na bramkę rywali. Słaba skuteczność w ich wykończeniu spowodowała, że do przerwy Diamenty prowadziły tylko 1:0 (bramka Tomasza Kosały). W drugiej połowie meczu nasza drużyna kontynuowała ofensywną grę, podwyższając wynik na 2:0, ponownie za sprawą Tomka Kosały. Rywale do końca walczyli o honorowe trafienie, co przyniosło efekt w ostatnich minutach meczu, który ostatecznie zakończył się skromnym zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Po meczu drużyna podziękowała za doping swojej wiernej widowni. Trener Dawid pochwalił zawodników za zaangażowanie i dobrą współpracę na boisku, stwierdził jednak, że przy odrobinie lepszej skuteczności strzałów wynik mógł być zdecydowanie wyższy.

W kolejny weekend

Dużo będzie się działo w nadchodzący weekend, zarówno w sobotę jak i niedzielę. W sobotnim turnieju XIV Piłkarski Dzień Dziecka z Tauronem, wystąpią aż trzy nasze drużyny: Skrzaty Młodsze, Skrzaty Starsze oraz Żaki. Mecze rozgrywane będą na kompleksie boisk Con-Con Zone w Nowej Hucie. W niedzielę w dwóch turniejach MZPN ponownie wystąpią Skrzaty Starsze oraz Żaki, a popołudniem mecz ligowy przeciwko Prądniczance Kraków rozegrają Młodziki. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingowania naszych drużyn oraz śledzenia nas na fb gdzie pojawią się albumy zdjęć z nadchodzących wydarzeń :)

Zakończenie Turnieju Deichmann (26.05)

Po kilku tygodniach emocji i sportowych zmagań zakończyły się Minimistrzostwa Deichmann w kategorii U7.

W słoneczną i ciepłą sobotę, 26 maja, po raz ostatni w tej edycji Turnieju Deichmann, na boisko wybiegła drużyna Niemiec, reprezentująca Akademię Diament w tych zawodach. W trzech meczach: z Danią, Nigerią i Anglią niestety nie udało się poprawić dorobku zwycięstw. Drużyna jednak pokazała "pazur", a co ważniejsze walczyła o bramki do końca każdego z meczów.

Między grami drużyna została uhonorowana w iście mistrzowskim stylu. Podczas dekoracji każdy z zawodników wywołany przez spikera został nagrodzony medalem oraz dyplomem. Na koniec cała drużyna wraz z trenerem wzniosła w górę puchar! Nie zabrakło podziękować od drużyny dla rodziców, którzy dzielnie kibicowali i dopingowali drużynę w każdym meczu. Świetną aurę przez wszystkie weekendy podarowała nam Matka Natura, dzięki czemu mecze odbywały się w iście południowym klimacie. Po ostatnim meczu z obietnicy wywiązał się trener Łukasz i cała drużyna cieszyć się mogła lodami.

Chłopcy podczas turnieju zebrali bezcenne doświadczenie, rozwinęli umiejętności poznane na treningach, spotkali kolegów z innych drużyn, poznali smak zwycięstwa ale i gorycz porażki. Świetna atmosfera oraz wzorowa organizacja sprawiły że nasza drużyna ale i ponad dwa tysiące innych dzieci z Krakowa i okolic mogło poczuć smak prawdziwego Piłkarskiego Święta.


Pełna galeria zdjęć do obejrzenia na naszym facebooku.

Poradnik rodzica #4 Dieta Młodego Sportowca

Dieta to 85% sukcesu, zarówno jeśli chodzi o zdrowie jak i wyniki w sporcie - bez odpowiedniego "paliwa" dziecko nie będzie miało siły, a może i ochoty na aktywność fizyczną.

Dzieci do właściwego rozwoju potrzebują pełnowartościowego białka, węglowodanów złożonych, tłuszczów, w szczególności nasyconych, a także witamin, minerałów i cholesterolu. Takie składniki zapewnią jedynie nieprzetworzone produkty spożywcze, jak: mięso, jaja, ryby, kasze, warzywa, owoce, woda mineralna. Nie znajdziemy tego w chipsach, paluszkach, chrupkach śniadaniowych, słodkich gazowanych napojach, smarowidłach do kanapek, białym pieczywie czy słodyczach, które według producentów są źródłem wapnia czy innych witamin i minerałów a w praktyce praktycznie się nie wchłaniają.

Niektórzy uważają, że im bardziej dziecko jest aktywne, tym mniej należy zwracać uwagę na to, co je. Powszechny jest również pogląd, że dziecko "wybiega" i wypoci to, co zjadło. Rzeczywiście aktywność fizyczna spala kalorie, jest to bardzo potocznie i skrótowo ujęte, natomiast "wybiegając się" nie można pozbyć się z organizmu chemii, a i mikroskładniki same się nie wytworzą, jeśli nie zostały dostarczone z pokarmem.

W diecie wielu dzieci dominują węglowodany, do których zaliczamy pieczywo, makarony, kasze, kluski, pierogi, chrupki, słodkie napoje, a nawet soki pseudo owocowe. Ponadto ogromna ilość słodyczy, które nie są traktowane jako posiłek, ale dodatek do diety. Podobnie z napojami, które nie są nawodnieniem dla organizmu, lecz po prostu posiłkiem w płynie. Cukry w diecie to energia, która może być zużyta tylko wtedy, gdy jej podaż odpowiada ilości aktywności fizycznej. Ponadto ważny jest czas, w którym dostarczana jest ta energia. W organizmie, który siedzi w szkolnej ławie, ogląda telewizję, spędza czas ze smartfonem w ręku, nie ma wielkich potrzeb energetycznych, a spożyta energia potocznie nie krąży we krwi i nie czeka na swój właściwy czas, lecz jest niemal natychmiast odkładana w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego tak wiele dzieci pomimo bycia aktywnymi jest jednocześnie otyłymi lub ma nadwagę. Jedzenie ogromnej ilości węglowodanów może mieć bardzo negatywne skutki, takie jak: tycie, insulinooporność, cukrzyca, stany zapalne - miażdżyca.

Właściwa dieta zwiększa zdolność organizmu do wysiłku, regeneracji, poprawia wydolność, odporność na choroby i infekcje. Ma również ogromny wpływ na psychikę oraz również funkcjonowanie układu pokarmowego. W przypadku małych sportowców ma to mniejsze znaczenie, ale już starsze dzieci, młodzież i dorośli sportowcy często zgłaszają problemy gastryczne. Wzdęcia, biegunki, zaparcia, zgagi, refluks, stany zapalne żołądka często eliminują zawodników z rywalizacji lub zmniejszają ich szanse na dobry wynik.

Kilka porad na podsumowanie:

 • Każdy dzień rozpoczynaj pełnowartościowym śniadaniem, a warzywa lub owoce jedz do każdego posiłku.
 • Jedz systematycznie - Twój organizm lubi regularność.
 • Słodycze zamień na świeże lub suszone owoce - z czasem przestaje się tęsknić za czekoladą.
 • Nawadniaj organizm niezależnie czy jesteś przed, w trakcie czy po treningu.
 • Woda to Twój przyjaciel - kolorowe napoje mogą tylko utrudnić trening oraz źle wpływają na Twoje zdrowie.
 • Nie przystępuj do treningu z pełnym żołądkiem lub zaraz po posiłku bogatym w tłuszcz, jeśli nie chcesz nabawić się bólu brzucha.
 • W razie głodu do 30 minut przed treningiem możesz zjeść przekąską bogatą w węglowodany np. biszkopt, batonik zbożowy czy banan.
 • Po treningu, w przeciągu 30 minut, w celu przyspieszenia regeneracji i odbudowy glikogenu mięśniowego, spożyj porcję węglowodanów prostych (np. banan, szejk z mleka, owoców i miodu lub daktylowe ciastka).
 • W przeciągu kolejnych 2-3 godzin spożyj pełnowartościowy posiłek zawierający mięso, produkty skrobiowe oraz warzywa. Najlepiej jeśli będzie to kolejna porcja węglowodanów połączona z białkiem.
 • Suplementy wprowadzaj tylko wtedy, kiedy występują u Ciebie faktyczne wskazania. Zbilansowana dieta jest najlepszym źródłem witamin i minerałów.
 • Pamiętaj że zapotrzebowanie w składniki odżywcze u dzieci jest inne niż u dorosłych - np. zapotrzebowanie na białko u dziecka aktywne jest dwukrotnie większe niż u dorosłego.
 • Czytaj etykiety produktów które wprowadzasz do menu - nie daj się nabrać reklamom ani chwytom producentów
 • Zdrowe nawyki żywieniowe pozostaną Ci na całe życie, nie ważne czy będziesz zawodowym sportowcem czy nie.

 

 

 

 

Subskrybuj to źródło RSS

Partnerzy

 
Projekt współfinansowany ze środków GMK
Oficjalna szkółka piłkarska
Współpraca
Współpraca