Menu

Akademia Diament i Klub Sportowy Kabel Kraków łączą siły i nawiązują współpracę. Przeczytaj informacje dotyczące wspólnej działalności.

Po niespełna 18 latach niebytu, w 2018 roku reaktywowany został Klub Sportowy Kabel Kraków, który przed likwidacją zapisał piękną kartę w historii krakowskiego sportu, wychowując wiele pokoleń sportowców, w tym piłkarskiego reprezentanta Polski, Piotra Gizę. Po wznowieniu działalności, klub jako siedzibę przyjął stadion przy ul. Parkowej, a więc miejsce gdzie również trenują zawodnicy naszej Akademii Diament. Po kilku miesiącach wspólnej koegzystencji, zapadła decyzja, aby połączyć siły i nawiązać współpracę, w ramach której Akademia Diament stanie się oficjalną szkółką piłkarską KS Kabel.

Obecnie KS Kabel prowadzi seniorską drużynę piłki nożnej, która w pierwszym sezonie po reaktywacji walczy o awans do A-klasy oraz pilotażowy projekt akademii piłkarskiej KS Kabel, w którym trenuje grupa uzdolnionych zawodników z rocznika 2011. Tymczasem w Akademii Diament ćwiczą zawodnicy z roczników 2014 - 2004, podzieleni na 18 grup treningowych w 6 lokalizacjach na terenie Krakowa.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z nowym logo Akademii Diament i nowymi barwami, które są wspólne z historycznymi barwami KS Kabel. Liczymy, że w przyszłości nawiązanie współpracy zaowocuje zwiększeniem potencjału obu projektów, przyczyni się do powstania wielu nowych inicjatyw szkoleniowych, a także pomoże we wspólnej organizacji wielu wspaniałych wydarzeń i eventów piłkarskich dla otaczającej nas społeczności.

Jedną z pierwszych tego typu inicjatyw jest piłkarski kanał w serwisie YouTube o nazwie Kablówka TV, na którym będziemy zamieszczać wiele świetnych materiałów z działalności zarówno Akademii Diament jak i KS Kabel. Na początek zapraszamy na relację video z meczu sparingowego młodzików Diamentu z Tramwajem:

Jeżeli spodobał Wam się materiał to nie zapomnijcie zostawić like'a lub komentarza i koniecznie subskrybujcie nasz kanał.

wróć na górę

Partnerzy

 
Projekt współfinansowany ze środków GMK
Oficjalna szkółka piłkarska
Współpraca
Współpraca