Menu

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak zapisać dziecko do Akademii?
Aby zapisać dziecko do Akademii wystarczy uzupełnić prosty formularz elektroniczny dostępny w zakładce ZAPISZ SIĘ.

W jakim wieku musi być dziecko, aby zapisać je do Akademii?
Prowadzimy nabór dzieci od 4 roku życia. Docelowo chcemy prowadzić szkolenie we wszystkich grupach wiekowych.

Jaki jest koszt treningów?
Opłata miesięczna za treningi wynosi 120zł.

Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?
W zależności od nawierzchni na jakiej będą odbywać się zajęcia, dziecko powinno posiadać:

  • Na boisko trawiaste miękkie korki tzw. lanki.
  • Na salę halówki z podeszwą kauczukową.

Prosimy jednak nie kupować obuwia od razu – dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego.

Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?
Dzieci mogą przyjechać na trening już przebrane lub skorzystać z możliwości przebrania w szatni. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych. Przede wszystkim powinno składać się z koszulki, spodenek i obuwia piłkarskiego. W przypadku deszczu lub chłodu należy założyć ciepłe okrycie (dres, kurtkę, czapkę, rękawiczki). Należy również mieć rzeczy na przebranie po treningu.  Dziecko powinno posiadać ze sobą także niegazowaną wodę mineralną. Więcej porad dla rodziców można znaleźć w naszym poradniku dostępnym tutaj.

Co zrobić, gdy nie jesteśmy pewni, czy dziecku spodoba się na zajęciach?
Zanim zdecydują się Państwo zapisać dziecko do Akademii, na pierwszy zapoznawczy trening można przyjść bezpłatnie i bez jakichkolwiek formalności. Wystarczy przed treningiem zgłosić trenerowi, że są Państwo pierwszy raz z zamiarem odbycia treningu próbnego.

Ile razy w tygodniu odbywają się treningi?
Trenujemy 2 razy w tygodniu. Za dodatkową opłatą miesięczną w wysokości 20,00zł można uczęszczać na 3 treningi w tygodniu w innej lokalizacji, jeżeli w danej kategorii wiekowej zajęcia są prowadzone w więcej niż jednym miejscu.

Czy w treningach mogą brać udział dziewczynki?
AP Diament prowadzi treningi dla wszystkich chętnych dzieci. Dziewczynki trenują w grupie z chłopcami w odpowiednim wieku do 12 roku życia.

Czy przeprowadzenie badań sprawdzających zdolność do uprawiania sportu jest obowiązkowe i czy trzeba za nie płacić?
Wykonanie badań nie jest obowiązkowe, ale klub zaleca ich przeprowadzenie. Każdy z rodziców akceptuje regulamin Akademii, w którym jest oświadczenie o stanie zdrowia dziecka, na podstawie którego przejmuje odpowiedzialność w przypadku problemów zdrowotnych dziecka do momentu wykonania badań. Do uczestnictwa w oficjalnych rozgrywkach organizowanych przez MZPN potrzebne jest zaświadczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu. Zaświadczenie wydaje lekarz sportowy po uprzednim wykonaniu badań lekarskich (EKG, OB, mocz, morfologia - ważne 1 rok, konsultacja laryngologiczna i okulistyczna - ważne 2 lata). Zaświadczenie jest wydawane na okres 6 miesięcy. Procedura wykonania badań lekarskich w ramach NFZ trwa zazwyczaj kilka tygodni, zaleca się więc wcześniejszą rejestrację terminów.

Czym wyróżnia się Akademia Piłkarska Diament?
W przeciwieństwie do klubów i innych szkółek piłkarskich, dajemy szansę rozwoju wszystkim dzieciom, także tym, które w opinii dorosłych nie przejawiają, tzw. "predyspozycji do uprawiania sportu". Podczas treningów, meczów i turniejów nasi podopieczni nie podlegają presji związanej z wynikami oraz zwyciężaniem za wszelką cenę. Rozwijamy u dzieci pomysłowość, kreatywność oraz dajemy dużą swobodę w podejmowaniu decyzji na boisku.  Celem szkolenia jest sportowa edukacja najmłodszych wraz z ich wychowywaniem w duchu zasad fair play - tak na boisku, jak i poza nim. Kładziemy również duży nacisk na rozwiniętą komunikację na linii trener - rodzic. Pozwala to na budowanie zaufania i trwałych relacji.

Czy jest możliwość odrobienia zajęć, które się opuściło z powodu choroby lub wyjazdu?
Tak, jest taka możliwość. Zajęcia można odrobić albo w innej lokalizacji treningowej z drużyną z tego samego rocznika lub dołączyć do zajęć z młodszą lub starszą grupą treningową w danej lokalizacji.

 

 

wróć na górę

Partnerzy

 
Projekt współfinansowany ze środków GMK
Oficjalna szkółka piłkarska
Współpraca
Współpraca